Լեզվի ամրապնդում։ Կապ արմատների հետ։ Վստահության աճ։
«Հայերեն դեռահասների համար»-ը փորձագետների կողմից մշակված առցանց կրթական ծրագիր է՝ նախատեսված սփյուռքում ապրող դեռահասների համար։ Այն ուղեկցում է նրանց առաջին հայերեն բառերից մինչև վստահ հաղորդակցություն, մշակութային գիտակցում և իմաստալից կապ իրենց ազգային ժառանգության հետ։
Մեր դասընթացները ուսուցչի հայեցողությամբ անցկացվող դասեր չեն։ Դրանք խնամքով կառուցված, ստանդարտացված և փորձագիտական գնահատում անցած ծրագրեր են, որոնք երաշխավորվել են ՀՀ Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության կողմից։ Սա ապահովում է բարձրորակ, կայուն և պրոֆեսիոնալ կրթություն յուրաքանչյուր դեռահասի համար։
Բոլոր դասընթացները համադրում են լեզվի ուսուցումը մշակույթի, գրականության, քննարկումների և ինտերակտիվ վարժությունների ու նախագծերի հետ՝ ստեղծելով ներգրավող և իմաստալից միջավայր, որտեղ հայերենը դառնում է կենդանի լեզու։
Ծրագրերի շրջանակում յուրաքանչյուր պատանու համար ընտրվում է համապատասխան դասընթաց՝ հաշվի առնելով նրա տարիքը, լեզվական մակարդակը, մշակութային միջավայրը և ուսումնառության նպատակները։ Սա ապահովում է ճիշտ մեկնարկ և հստակ, կառուցվածքային զարգացման ուղի։
ԴԵՌԱՀԱՍՆԵՐ. ՀԱՅԵՐԵՆ՝ ՏԱՐՐԱԿԱՆ ՄԱԿԱՐԴԱԿ (13–16 տ.)
48 դաս | 6 ամիս
Այն պատանիների համար, ովքեր չեն խոսում և չեն հասկանում հայերեն։
Ձեր պատանու առաջին հայերեն բառերը և առաջին քայլերը դեպի սահուն խոսք։