Իրազեկման դասընթացներ հայրենադարձների համար
M.A.M օնլայն դպրոցը և Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնը համատեղ իրագործել են իրազեկման դասընթացի 3 փուլ։
Դասընթացի շրջանակներում Սփյուռքում բնակվող և հայրենադարձված մեր հայրենակիցները ծանոթանում են ՀՀ օրենսդրությանը, Բիզնես միջավայրին, մշակութային առանձնահատկություններին՝ Հայաստանում իրենց ինտեգրացիան հնարավորինս սահուն և արագ կազմակերպելու համար։
Դասընթացի բանախոսները իրենց ոլորտի լավագույն մասնագետներն են, ովքեր մանրամասն ծանոթացնում են քննարկվող թեմաներին, անհատապես պատասխանում մասնակիցների մասնավոր հարցերին։ Ստորև ներկայացված են հիմնական բանախոսները և վերջիններիս կողմից ներկայացվող թեմաները։
✅Անի Հակոբյանը հանդիսանալով Գրանթ Թորնթոն աուդիտորական և խորհրդատվական ընկերության գործընկեր մասնակիցներին ներկայացնում է Հայաստանում ձևավորված բիզնես միջավայրը, բիզնեսի վարման մոտեցումներ ու առանձնահատկությունները։
✅Սյուզաննա Ակրիտովան հանդիսանալով փորձառու իրավաբան և Հայաստանի խոշոր բանկերից մեկի Իրավաբանական Ծառայության ղեկավար ներկայացնում է ՀՀ իրավական դաշտը, ՀՀ քաղաքացիության, զինվորական ծառայության, բիզնեսի գրանցման և վարման հետ կապված իրավական կարգավորումները։
✅Անի Հարությունյանը լինելով հայրենադարձ, Ի Գործ ծրագրի մասնակից, հանդիսանալով փորձառու արվեստաբան, թատերագետ անձնական և մասնագիտական փորձից ելնելով ներկայացնում է Հայաստանում ձևավորված մշակույթի, հայ հասարակության մեջ ինտեգրվելու առանձնահատկությունները։
✅Փարվանյան քոնսալթինգ ընկերության փորձառու մասնագետները ներկայացնում են ՀՀ Հարկային, Մաքսային օրենսդրությունը, հաշվապահական հաշվառման մոտեցումներն ու առանձնահատկությունները։