«ԱՃՈՂ» սկսիր մտածել հայերեն
Դու հայերեն խոսո՞ւմ ես, իսկ որ ավելի կարևոր է, դու հայերեն մտածո՞ւմ ես, զգո՞ւմ։ Երեխաներին ծանոթացնելով մեր լեզվին, գրականությանը, երգերին և մշակույթին՝ մենք օգնում ենք նրանց հասկանալ, թե ինչ է նշանակում հայ լինել: Այս ժամանակակից դասընթացը կզարգացնի հայերենի իմացությունը, ինչպես նաև կձևավորի հայերեն «մտածելու» կարողություն՝ մշակութային և պատմական նշանակալի կապ ստեղծելով մեր հայրենիքի հետ:
Համառոտ նկարագրություն Առցանց դասընթաց՝ նախատեսված մինչև 10 տարեկան երեխաների համար: Երեխաները կհմտանան հայերեն կարդալու և գրելու գործընթացում, կհարստացնեն իրենց բառապաշարը, կլսեն հայկական հեքիաթներ և երգեր, կհաղորդակցվեն հայ հասակակիցների հետ, կմասնակցեն ճանաչողական խաղերի, բանավեճերի և խմբային աշխատանքների, կծանոթանան Հայաստանի բնությանը, աշխարհագրությանը, տեսարժան վայրերին, մարդկանց կյանքին ու կենցաղին։
Սիրով և նվիրումով արված ցանկացած գործ պսակվում է հաջողությամբ։
Միջնորդ լեզվով հայերեն դասավանդելու երկարամյա փորձ
Նախագիծն ինձ հնարավորություն տվեց համատեղել օգտակարը հաճելիի հետ՝ միաժամանակ զբաղվել սիրելի գործով և կատարել ազգանվեր և հանրօգուտ աշխատանք։
Մենք՝ ուսուցիչներս, ձեզանից մեկն ենք՝ մեր հույզերով, վախերով, ակնկալիքներով ու խանդավառությամբ։ Եկեք լինենք ոչ թե պարզապես սովորող և սովորեցնող, այլ սիրով համագործակցենք մեր հայրենանվեր նպատակին հասնելու համար։
Ինչու՞ M.A.M
M.A.M-ը աշխարհի տարբեր անկյուններում գտնվող մեր հայրենակիցներին հնարավորություն է տալիս ինտերակտիվ և կենդանի դասերի միջոցով սովորել և հաղորդակցվել հայերենով տեխնիկապես հագեցած լսարաններում՝ երեխայակենտրոն, ժպտերես և խանդավառ ուսուցիչների ընկերակցությամբ։